Akcesoria do okien i drzwi - poradnik

Rolety zewnętrzne a rośliny

Jeśli okna będą całkowicie zasłonięte cały dzień, kwiaty na pewno odczują brak światła dziennego. Można je doświetlić światłem sztucznym – w sklepach ogrodniczych można kupić specjalne żarówki. Zamykanie rolet na 5-6 godzin dziennie nie powinno negatywnie wpływać na rozwój roślin.

rolety zewnętrzne

Więcej na ten temat:

Jak zamontować karnisz?

zdjęcie 1Przed zakupem nowego karnisza pamiętajmy aby dokładnie zmierzyć długość jaką potrzebujemy, jak również jaka jest odległość od ściany do końca parapetu. Drugi wymiar jest równie ważny co pierwszy, gdyż dzięki niemu będziemy wiedzieli jakiej długości wsporniki musimy kupić.

Przed przystąpieniem do montażu nowych karniszy powinniśmy wyznaczyć wysokość na której chcemy go powiesić. Następnie bierzemy wsporniki, przykładamy je do ściany i obrysowujemy zaznaczając miejsca w których musimy wykręcić dziurę, aby je zamontować. Pamiętajmy, że karniszach mających 2-2,5 metra warto zamontować już trzy wsporniki, aby całość była stabilniejsza. Kolejnym krokiem jest wywiercenie dziur w ścianie na kołki. Następnie wkładamy kołki, przykładamy wsporniki, przykręcamy i montujemy rury.

Więcej na ten temat:

Z czego rolety zewnętrzne?

Najtańsze, ale też najsłabsze są rolety z PVC. Najlepiej sprawdzają się Rolety aluminiowe – listwy pancerza rolety mogą być puste albo wypełnione pianką poliuretanową, dzięki czemu mają lepszą izolacyjność termiczną i akustyczną, są też sztywniejsze, a przez to bardziej trwałe. Listwy, połączone ze sobą na krawędziach zaczepami, przesuwają się po bocznych prowadnicach. Cały pancerz nawija się na wałek, schowany w specjalnej skrzynce, przeważnie wykonanej z aluminium. Warto pomyśleć o roletach na etapie budowy domu zwłaszcza jeśli mają być sterowane elektrycznie.

rolety zewnętrzne

Więcej na ten temat:

Zobacz także