Akcesoria do okien i drzwi - poradnik

Z czego rolety zewnętrzne?

Najtańsze, ale też najsłabsze są rolety z PVC. Najlepiej sprawdzają się Rolety aluminiowe – listwy pancerza rolety mogą być puste albo wypełnione pianką poliuretanową, dzięki czemu mają lepszą izolacyjność termiczną i akustyczną, są też sztywniejsze, a przez to bardziej trwałe. Listwy, połączone ze sobą na krawędziach zaczepami, przesuwają się po bocznych prowadnicach. Cały pancerz nawija się na wałek, schowany w specjalnej skrzynce, przeważnie wykonanej z aluminium. Warto pomyśleć o roletach na etapie budowy domu zwłaszcza jeśli mają być sterowane elektrycznie.

rolety zewnętrzne

Więcej na ten temat:

Jak zamontować karnisz?

zdjęcie 1Przed zakupem nowego karnisza pamiętajmy aby dokładnie zmierzyć długość jaką potrzebujemy, jak również jaka jest odległość od ściany do końca parapetu. Drugi wymiar jest równie ważny co pierwszy, gdyż dzięki niemu będziemy wiedzieli jakiej długości wsporniki musimy kupić.

Przed przystąpieniem do montażu nowych karniszy powinniśmy wyznaczyć wysokość na której chcemy go powiesić. Następnie bierzemy wsporniki, przykładamy je do ściany i obrysowujemy zaznaczając miejsca w których musimy wykręcić dziurę, aby je zamontować. Pamiętajmy, że karniszach mających 2-2,5 metra warto zamontować już trzy wsporniki, aby całość była stabilniejsza. Kolejnym krokiem jest wywiercenie dziur w ścianie na kołki. Następnie wkładamy kołki, przykładamy wsporniki, przykręcamy i montujemy rury.

Więcej na ten temat:

Jak czyścić markizę zewnętrzną?

Przed czyszczeniem markizy najlepiej ją wcześniej zdemontować. Wystarczy usunąć dwa wkręty znajdujące się po zewnętrznej stronie okna. Po zakończeniu czyszczenia należy rozwiniętą markizę zostawić do wyschnięcia. Do czyszczenie markizy powinno się używać wody z mydłem lub specjalnych środków do PVC i innych tworzyw sztucznych.

markiza zewnętrzna

Zobacz także